Live Sports

Mon 16 21:00 Soccer Aston Villa v West Ham United English Premier League
Tue 17 21:00 Soccer Liverpool v Napoli Champions League
21:00 Soccer Borussia Dortmund v Barcelona Champions League
21:00 Soccer Benfica v Red Bull Leipzig Champions League
21:00 Soccer Chelsea v Valencia Champions League
Wed 18 18:55 Soccer Club Brugge KV v Galatasaray Champions League
18:55 Soccer Olympiakos v Tottenham Hotspur Champions League
21:00 Soccer Paris Saint Germain v Real Madrid Champions League
21:00 Soccer Shakhtar Donetsk v Manchester City Champions League
Thu 19 18:55 Soccer Rennes v Celtic Europa League
18:55 Soccer Eintracht Frankfurt v Arsenal Europa League
21:00 Soccer Manchester United v Astana Europa League
21:00 Soccer Rangers v Feyenoord Europa League
Fri 20 11:50 AFL Richmond v Geelong Finals Series
12:45 Rugby Japan v Russia World Cup
20:45 Rugby Harlequins v Bristol Bears Premiership Rugby Cup
21:00 Soccer Southampton v Bournemouth AFC English Premier League
Sat 21 06:45 Rugby Australia v Fiji World Cup
08:35 AFL GWS v Collingwood Finals Series
09:15 Rugby France v Argentina World Cup
11:45 Rugby New Zealand v South Africa World Cup
13:30 Soccer Leicester City v Tottenham Hotspur English Premier League
13:30 Soccer Leeds Utd v Derby County Sky Bet C’ship
18:30 Soccer Newcastle United v Brighton & Hove Albion English Premier League
Sun 22 07:15 Rugby Italy v Namibia World Cup
09:45 Rugby Ireland v Scotland World Cup
12:15 Rugby England v Tonga World Cup
13:00 Soccer West Bromwich Albion v Huddersfield Town Sky Bet C’ship
15:00 Soccer West Ham United v Manchester United English Premier League
15:00 MotoGP Grand Prix of Aragon Moto GP Championship
17:30 Soccer Chelsea v Liverpool English Premier League

RUGBY WORLD CUP 2019

We will be showing all the games except 1! All games after 06:00 will be shown in our Vieux Nice and Cannes venues and all games after 09:00 will be shown in all our venues.

Round Day Date Home Team Away Team Group Vieux Nice Nice Port Cannes
1 Friday 20/09/2019 12:45 Japan Russia Pool A Y Y Y
1 Saturday 21/09/2019 06:45 Australia Fiji Pool D Y N Y
1 Saturday 21/09/2019 09:15 France Argentina Pool C Y Y Y
1 Saturday 21/09/2019 11:45 New Zealand South Africa Pool B Y Y Y
1 Sunday 22/09/2019 07:15 Italy Namibia Pool B Y N Y
1 Sunday 22/09/2019 09:45 Ireland Scotland Pool A Y Y Y
1 Sunday 22/09/2019 12:15 England Tonga Pool C Y Y Y
1 Monday 23/09/2019 12:15 Wales Georgia Pool D Y Y Y
2 Tuesday 24/09/2019 12:15 Russia Samoa Pool A Y Y Y
2 Wednesday 25/09/2019 07:15 Fiji Uruguay Pool D Y N Y
2 Thursday 26/09/2019 09:45 Italy Canada Pool B Y Y Y
2 Thursday 26/09/2019 12:45 England USA Pool C Y Y Y
2 Saturday 28/09/2019 06:45 Argentina Tonga Pool C Y N Y
2 Saturday 28/09/2019 09:15 Japan Ireland Pool A Y Y Y
2 Saturday 28/09/2019 11:45 South Africa Namibia Pool B Y Y Y
2 Sunday 29/09/2019 07:15 Georgia Uruguay Pool D Y N Y
3 Sunday 29/09/2019 09:45 Australia Wales Pool D Y Y Y
3 Monday 30/09/2019 12:15 Scotland Samoa Pool A Y Y Y
3 Wednesday 02/10/2019 09:45 France USA Pool C Y Y Y
3 Wednesday 02/10/2019 12:15 New Zealand Canada Pool B Y Y Y
3 Thursday 03/10/2019 07:15 Georgia Fiji Pool D Y N Y
3 Thursday 03/10/2019 12:15 Ireland Russia Pool A Y Y Y
3 Friday 04/10/2019 11:45 South Africa Italy Pool B Y Y Y
4 Saturday 05/10/2019 07:15 Australia Uruguay Pool D Y N Y
3 Saturday 05/10/2019 10:00 England Argentina Pool C Y Y Y
4 Saturday 05/10/2019 12:30 Japan Samoa Pool A Y Y Y
4 Sunday 06/10/2019 06:45 New Zealand Namibia Pool B Y N Y
4 Sunday 06/10/2019 09:45 France Tonga Pool C Y Y Y
4 Tuesday 08/10/2019 12:15 South Africa Canada Pool B Y Y Y
4 Wednesday 09/10/2019 06:45 Argentina USA Pool C Y N Y
4 Wednesday 09/10/2019 09:15 Scotland Russia Pool A Y Y Y
4 Wednesday 09/10/2019 11:45 Wales Fiji Pool D Y Y Y
5 Friday 11/10/2019 12:15 Australia Georgia Pool D Y Y Y
5 Saturday 12/10/2019 06:45 New Zealand Italy Pool B Y N Y
5 Saturday 12/10/2019 10:15 England France Pool C Y Y Y
5 Saturday 12/10/2019 12:45 Ireland Samoa Pool A Y Y Y
5 Sunday 13/10/2019 07:45 USA Tonga Pool C Y N Y
5 Sunday 13/10/2019 10:15 Wales Uruguay Pool D Y Y Y
5 Sunday 13/10/2019 12:45 Japan Scotland Pool A Y Y Y
Quarter Finals Saturday 19/10/2019 09:15 Winner Pool C Runner Up Pool D
Quarter Finals Saturday 19/10/2019 12:15 Winner Pool B Runner Up Pool A
Quarter Finals Sunday 20/10/2019 09:15 Winner Pool D Runner Up Pool C
Quarter Finals Sunday 20/10/2019 12:15 Winner Pool A Runner Up Pool B
Semi Finals Saturday 26/10/2019 10:00 To be announced To be announced
Semi Finals Sunday 27/10/2019 10:00 To be announced To be announced
Finals Friday 01/11/2019 10:00 To be announced To be announced
Finals Saturday 02/11/2019 10:00 To be announced To be announced